E-Sigara Likitleri

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

E-Sigara Likitleri

Elektronik sigara likiti Çeşitlerimizi Menüde Görebilirsiniz.


PG ve VG Oranları nedir?

Elektronik Sigara Likiti yapımında kullanılan iki temel bileşen PG ve VG'dir . Her bir Elektronik Sigara Likiti şişesi içindeki sıvı çözeltinin %95'i gliserin/glikol (PG & VG), kalan %5'i ise aroma ve nikotin'den oluşur.


Çoğu Elektronik Sigara Likiti, yüzde 80 PG ve yüzde 20 VG, yüzde 70 PG ve yüzde 30 VG ve 50/50 gibi ortak karışımlarla farklı oranlarda PG ve VG karışımıdır .


E-likit alırken PG/VG'nin oran olarak işaretlendiğini göreceksiniz.


Propilen Glikol (PG) Nedir?

Propylene Glycol, suya benzer viskoziteye sahip berrak, tatsız bir katkı maddesidir. PG, Elektronik Sigara Likiti içinde boğaz vurumu sağlayan ve aynı zamanda aromayı taşımaya yarayan bileşendir.


Daha yüksek PG e sıvısı, daha ince kıvamının buharlaşması VG'den daha kolay olduğu için genellikle düşük güçlü, ağızdan akciğere kalem cihazlarında kullanılır. Yüksek PG likitleri tipik olarak daha güçlüdür ve geleneksel bir sigaranın daha yakın bir kopyasını verir, bu nedenle ilk kez çıkan kağıtlar arasında en popüler olanıdır.


PG, gıda ürünleri ve tıp da dahil olmak üzere çeşitli farklı günlük ürünlerde kullanılır.


Bitkisel Gliserin (VG) Nedir?

Bitkisel Gliserin çok daha kalın bir kıvamdadır ve bir sebze bazından yapılır. Toksik olmayan Bitkisel Gliserin tatlı bir tada sahiptir ve sıvı karışımın içindeki buharın üretilmesinden sorumlu olan bileşendir.


Yüksek VG e likit, daha güçlü e-sigara kitleri için tasarlanmıştır, çünkü daha kalın sıvı kıvamı, buharlaşması için daha fazla ısı gerektiği anlamına gelir. Yüksek bir VG Elektronik Sigara Likitisını içmek yapmak size çok daha büyük ve daha yoğun buhar bulutları verecektir.


VG'nin bulunabileceği yaygın ürünler arasında diş macunu, evcil hayvan maması ve hatta güzellik ürünleri bulunur.


Farklı Elektronik Sigara Likiti türleri nelerdir?

Çok çeşitli Elektronik Sigara Likiti türleri vardır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Elektronik Sigara Likiti türü olduğundan, hangi türün sizin için doğru olduğuna ve kullandığınız vape kiti için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek bazen zor olabilir.

50/50 veya 60VG/40PG - (veya Yüksek PG)

Örneğin pod kitleri veya MTL başlangıç ​​kitleri gibi düşük güçlü MTL tarzı kitler için en uygunudur . Artı ohm MTL bobinler için (1 ohm veya daha fazla), her zaman yüksek PG oranlı bir Elektronik Sigara Likiti kullanmanızı öneririz. Bunlar, yeni başlayanlar için en popüler Elektronik Sigara Likiti türleridir, çünkü bir sigara hissini yakından taklit ederler ve 18 mg'a kadar güçlerde bulunurlar. 50/50 likitler sadece 10 ml'lik şişe boyutunda satılmaktadır.


70VG/30PG (veya daha yüksek VG)

Alt ohm tankları ve daha yüksek güçlü vape kitleri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır . VG, kalın, tatlı bir sıvıdır ve size daha yoğun buhar bulutları ve yoğun lezzet sağlayacaktır. Yüksek VG sıvılarının daha kalın kıvamı, artı ohm (MTL) bir bobinin sıvıyı düzgün bir şekilde ememeyeceği ve karşılığında kötü bir içmek deneyimi sunacağı anlamına gelir. Sub-ohm sıvıları genellikle 6 mg'dan daha yüksek bir güce sahip olmayacaktır.


Kısa Doldurmalar

Bunlar nikotin içermeyen Elektronik Sigara Likitilardır ve yalnızca %80'i sıvıyla dolu daha büyük şişelerde gelirler. Kalan boşlukla, bir nikotin Elektronik Sigara Likiti oluşturmak için şişeye bir nikotin shot ekleyebilirsiniz.


Nikotinsiz Likit Güvenli Midir?

Nikotin içermeyen sıvıları buharlaştırmak, onları daha az veya daha güvenli yapmaz. Eğer elektronik sigaraya başlamak isteyen ve bu nedenle muhtemelen hala nikotine ihtiyaç duyan eski bir sigara içicisiyseniz, nikotin içeren bir likit ile başlamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde, vuruşunuzu alamadığınız için, düzeltmenizi almak için geleneksel sigara içme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Nikotin içeren sıvılarla başlayın, zamanla gücü kademeli olarak azaltabilirsiniz.


En Iyi Lezzetler Nelerdir?

Kişilerin değişen zevklerine uyum sağlamak için çok çeşitli ağız sulandıran tatlar mevcuttur. Tüm zamanların en sevdiğiniz lezzetini bulmak, vapingin en iyi ve en heyecan verici kısımlarından biridir. Tütünden mentole ve meyveli ve tatlı aromalarına kadar değişen aromalarda çok çeşitli vape likitleri mevcuttur. Sonuçta hangisinin en iyi lezzet olduğu kişisel tercihe bağlıdır, birinin zevk alabileceği bir lezzet mutlaka başka biri tarafından beğenilmeyebilir. Bir tütün veya mentol vape aromasıyla başlayabilirsiniz, çünkü bunlar alıştığınıza daha yakın bir tat olacaktır, şimdi gerçekten dallanıp bazı benzersiz aroma karışımlarını deneyebilirsiniz. E-sıvılar genellikle bu lezzet gruplarından birine girer; Tütün, Mentol, Meyve, Tatlı veya Tatlı/Şeker. Daha deneyimli olduğunuzda, zevkinize en uygun lezzeti bulmak için kendi ücretsiz tatlarınızı da karıştırabilirsiniz.


Elektronik Sigara Likiti Nerede Muhafaza Edilir? E Sigara Likiti Bozulur mu?

Maksimum lezzet için ve e likitinizin uzun ömürlü olmasını sağlamak için serin ve karanlık bir yerde saklayın.  Şişeleri doğrudan güneş ışığından ve ısıdan uzak tutmak. Aynı şekilde, çok soğuk gitmeyin. Ancak uzun süreli saklama için buzdolabında saklamak daha uzun süreli kullanım sağlar.

Şişenin doğru şekilde saklanması ve kapağın sıkı olması koşuluyla, bir kez açıldığında likitiniz iki yıla kadar dayanabilir.

Şişeyi daima kapalı ve çocuklardan veya evcil hayvanlardan uzak tutunuz.Smok Elektronik Sigara Yeni Nesil Elektronik Sigara Elektronik Sigara Esigara - elektronik nargile - Uwell Elektronik Sigara - podmod - smok vaporesso Türkiye